|
|
Krzesła z 111 butelek po Coca-Coli w RE-ACT Concept Store
2010-10-05
Warszawa, 21 kwietnia 2010 – The Coca-Cola Company oraz Emeco, wiodący producent mebli, połączyli swoje kultowe produkty - konturową butelkę Coca-Coli oraz słynne krzesło Navy®, aby stworzyć nowe krzesło wykonane z co najmniej 111 plastikowych butelek pochodzących z odzysku. Krzesło, nazwane “111 Navy Chair™” zadebiutowało na 2010 Salone Internazionale del Mobile, jednych z największych targów meblarskich na świecie, które odbyły się w Mediolanie. W dniach 13-17 października będzie je można obejrzeć w RE-ACT Concept Store w Manufakturze w Łodzi.
Krzesło 111 Navy Chair zostało wykonane na wzór oryginalnego mebla Emeco Navy Chair (#1006), zaprojektowanego w 1944 r. dla amerykańskiej marynarki wojennej. Mebel zawiera kombinację 60% plastiku rPET (odzyskanego z recyklingu politereftalanu etylenu) oraz specjalnie dobranych materiałów, między innymi barwnika oraz włókna szklanego, dzięki którym jest wytrzymały. Każdego roku do produkcji tego typu krzeseł wykorzystanych zostanie ponad trzy miliony butelek PET.
-111 Navy Chair jest przejawem naszej troski o środowisko, zaangażowania w zrównoważony rozwój, a także poszukiwania ciągłych innowacji i oryginalnych wzorów - powiedziała Kate Dwyer, dyrektor ds. licencji międzynarodowych w The Coca-Cola Company. -Ten najnowszy dodatek do naszej gamy towarów wyprodukowanych z plastiku PET pochodzącego z odzysku podkreśla, że butelki Coca-Cola są wartościowym materiałem do powtórnego wykorzystania. Jest to kolejny, ważny krokw drodze do odzyskiwania i ponownego wykorzystywania butelek i puszek.
Plastik rPET służący do produkcji krzeseł pochodzi z największego na świecie zakładu recyklingu butelek, który rozpoczął działalność w 2009 r. w Spartanburgu w Karolinie Południowej, w Stanach Zjednoczonych. Zakład ten powstał w wyniku współpracy The Coca-Cola Company z firmą United Resource Recovery. Krzesła 111 Navy Chair dostępne są w sprzedaży od czerwca 2010 r. w wybranych salonach wnętrzarskich na całym świecie. Więcej na: http://emecowithcoke.com/ 

|