Dla prasy | Re-Act
re-act

PAT&RUB by Kinga Rusin Partner Re-Act 2012


PAT&RUB by Kinga Rusin to polska marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki PAT&RUB szanują naszą skórę i nasze środowisko. Szanują również nasze zmysły - są niezmiernie miłe w używaniu. Kibicujemy Re-Act prawie od momentu powstania.
Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!

Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!


Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem...
Eco, modnie, nowatorsko... czyli Re-Act i Viamoda Industrial

Eco, modnie, nowatorsko… czyli Re-Act i Viamoda Industrial


  Re-Act Fashion rozpoczął współpracę z Viamoda Industrial Szkołą Wyższą w Warszawie prowadzącą studia na kierunku Wzornictwo (Design). Z Viamoda łączy nas miłość do mody, ekologia oraz rozwijanie i kreowanie przestrzeni twórczego działania, stąd nie mogło jej zabrnaknąć wśród partnerów naszego projektu. Viamoda Industrial to szkoła o międzynarodowym charakterze. Jako...

Informacje prasowe:

 

Powiew Kolumbii na Księżym Młynie, czyli Re-Act w obiektywie Lidii Popiel


(29.08.2012r.)/ pobierz info pdf word

Połączenie kolumbijskich stylizacji z postindustrialnymi wnętrzami łódzkiego Księżego Młyna idealnie oddaje ideę recyklingu kulturowego i fashion promowanego przez Fundację RE-ACT. Sesję w tej stylistyce wykonała znana polska fotografka Lidia Popiel. Inspiracją dla sesji była niezwykła kolekcja „Santas” ubiegłorocznego laureata Re-Act Fashion Ricardo Ramosa. Na wyjątkowość tej sesji wpłynęło połączenie klimatu wnętrz z nieprzeciętnymi kreacjami.

 

Znamy już kandydatów do tytułu Re-Kreatora 2012

(15.08.2012r.)/ pobierz info pdf word

Jurorzy Re-Act Competition właśnie zdecydowali, które kolekcje recyklingowe zobaczymy podczas gali finałowej Re-Act Fashion Show w październiku. Okazało się, że wśród najlepszej dwudziestki znaleźli się młodzi kreatorzy mody z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Czech, Łotwy, Serbii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczne finałowe propozycje inspirowane są m.in. zdjęciami mikroskopijnych bakterii, linami żeglarskimi, romantycznymi wierszami, kultem ciała, mglistym jesiennym porankiem, starożytnością oraz trudnymi relacjami z ojcem.

Konkurs Re-Act Fashion jeszcze bardziej międzynarodowy

(27.07.2012r.)/ pobierz info pdf word

Projekt Re-Act Fashion przyciąga coraz więcej młodych eko projektantów z całego świata. W tym roku wśród nadesłanych do tej pory zgłoszeń znalazły się propozycje m.in. z Brazylii, Serbii, Bułgarii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pozostali młodzi twórcy mają czas tylko do 29 lipca (niedziela), by przedstawić swoje recyklingowe kolekcje i zawalczyć o nagrodę Re-Kreatora 2012.

Ruszyła kolejna edycja konkursu Re-Act Fashion

(2.07.2012r.)/ pobierz info pdf word

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, jury wybierze dwudziestu finalistów konkursu. Pokażą oni swoje kolekcje podczas gali finałowej, w październiku w Łodzi.

Re-Act Fashion to obecnie jeden z najważniejszych europejskich konkursów mody ekologicznej. Startują w nim młodzi projektanci, często jeszcze studenci szkół artystycznych. Ubiegłoroczny Re-Act nie potwierdził jednak tej reguły, ponieważ do konkursu zgłosili się uznani artyści, którzy pokazywali swoje kolekcje na zagranicznych fashion weekach.

Opis i idea projektu:

Re-Act Fashion – tam gdzie moda łączy się z ekologią

(07.2012r.)/ pobierz info pdf word

 

Po co powstał projekt Re-Act Fashion?

Moda ekologiczna jest wciąż niezrozumiała i słabo eksponowana w naszym kraju, a Polacy sceptyczni w kwestii designu i mody z odzysku. Inicjatywa Re-Act stara się zmienić to podejście i co roku zachęca setki młodych projektantów z całego świata do stworzenia kolekcji modowych z materiałów recyklingowych. Ich propozycje charakteryzuje finezja, niekonwencjonalny pomysł i profesjonalny sposób wykonania, przez co przekonują, że moda ekologiczna może być zarówno piękna jak i użyteczna. A dodatkowo nie przyczynia się ona do wytwarzania tony pestycydów, chemikaliów i innych produktów ubocznych przemysłu tekstylnego. czytaj dalej  ->>

 

Re-Act, czyli recyklingowy zawrót głowy

(07.2012r.)/ pobierz info pdf word

 

Ekologia stała się nieodłącznym elementem życia mieszkańców Paryża, Amsterdamu czy Nowego Jorku i na dobre zadomowiła się w ich świadomości. Moda recyklingowa pojawia się również na światowych pokazach mody oraz na czerwonym dywanie. W Polsce staje się coraz bardziej popularna dzięki inicjatywom promującym zrównoważony design, eko modę, zdrowy styl życia oraz społeczne innowacje, jak np. Targi odpowiedzialnej mody WearFair oraz konkurs mody ekologicznej Re-Act Fashion Competition. czytaj dalej  ->>