Opis | Re-Act
re-act

PAT&RUB by Kinga Rusin Partner Re-Act 2012


PAT&RUB by Kinga Rusin to polska marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki PAT&RUB szanują naszą skórę i nasze środowisko. Szanują również nasze zmysły - są niezmiernie miłe w używaniu. Kibicujemy Re-Act prawie od momentu powstania.
Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!

Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!


Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem...
Eco, modnie, nowatorsko... czyli Re-Act i Viamoda Industrial

Eco, modnie, nowatorsko… czyli Re-Act i Viamoda Industrial


  Re-Act Fashion rozpoczął współpracę z Viamoda Industrial Szkołą Wyższą w Warszawie prowadzącą studia na kierunku Wzornictwo (Design). Z Viamoda łączy nas miłość do mody, ekologia oraz rozwijanie i kreowanie przestrzeni twórczego działania, stąd nie mogło jej zabrnaknąć wśród partnerów naszego projektu. Viamoda Industrial to szkoła o międzynarodowym charakterze. Jako...

O konkursie

Re-Act Fashion to obecnie jeden z najbardziej znanych konkursów ekologicznej mody w Europie. Projekty prezentowane podczas Re-Act są unikatowe, zachwycają oryginalnym wykorzystaniem surowców wtórnych. Inspiracją są żarówki, pasy samochodowe, tapicerka, kable termoizolacyjne czy tkaniny pochodzące z recyklingu. Trzy poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych projektantów z całego świata.

Nagroda w konkursie Re-Act Fashion pozwala młodym projektantom zaistnieć na rynku mody. Sylwia Rochala, zdobywczyni Re-Kreatora 2009 mówi: „udział w konkursie daje szansę młodym projektantom nie tylko na zdobycie nagrody pieniężnej, ale i na rozgłos medialny. Moje kolekcje wzbudziły zainteresowanie polskich i zagranicznych organizacji ekologicznych (Wielka Brytania, Niemcy, Litwa), jak i prywatnych odbiorców”.

 

Założenia konkursu

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

  • I etap: przygotowanie szkiców kolekcji damskiej, składającej się z trzech kreacji. Za szkic uznaje się rysunek projektu wraz z próbkami materiału opisany w języku polskim i angielskim. Nadesłać można również zdjęcie gotowej kolekcji, jeżeli taka powstała przed wysłaniem zgłoszenia. Rysunek należy przesłać w formie cyfrowej – jpg., gif., png., zaś zdjęcia powinny mieć format jpg. Szkice należy przesłać drogą elektroniczną wraz z Formularzem Zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie www.re-act.pl najpóźniej do dnia 29 lipca 2012 roku.
  • II etap: spośród nadesłanych szkiców jury, składające się z uznanych osobistości świata sztuki, mody i kultury, do dnia 13 sierpnia 2012 roku wybierze 20 finalistów
  • III etap: dwudziestu najlepszych projektantów weźmie udział w finałowym pokazie Re-Act Fashion Show, który odbędzie się 12 października 2012 roku. Tego dnia jury wybierze trzy najlepsze kolekcje. Nagroda główna Prezydenta Miasta Łodzi wynosi 15 tys. złotych. Jury przyzna również dwa wyróżnienia po 5 tys. złotych.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem competition@re-act.pl lub agencja@sbs-pr.com.pl.