Łódź | Re-Act
re-act

PAT&RUB by Kinga Rusin Partner Re-Act 2012


PAT&RUB by Kinga Rusin to polska marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki PAT&RUB szanują naszą skórę i nasze środowisko. Szanują również nasze zmysły - są niezmiernie miłe w używaniu. Kibicujemy Re-Act prawie od momentu powstania.
Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!

Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!


Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem...
Eco, modnie, nowatorsko... czyli Re-Act i Viamoda Industrial

Eco, modnie, nowatorsko… czyli Re-Act i Viamoda Industrial


  Re-Act Fashion rozpoczął współpracę z Viamoda Industrial Szkołą Wyższą w Warszawie prowadzącą studia na kierunku Wzornictwo (Design). Z Viamoda łączy nas miłość do mody, ekologia oraz rozwijanie i kreowanie przestrzeni twórczego działania, stąd nie mogło jej zabrnaknąć wśród partnerów naszego projektu. Viamoda Industrial to szkoła o międzynarodowym charakterze. Jako...

O Łodzi

Łódź to miasto, które rozwinęło się w obecnym kształcie dzięki wielokulturowym korzeniom i wzajemnym przenikaniu się wpływów żydowskich, niemieckich, rosyjskich i polskich. Aby poczuć klimat tego miasta trzeba koniecznie wybrać się na ulicę Piotrkowską, do Manufaktury i innych postindustrialnych zabytków. Do dziś można podziwiać kamienice i wille wzniesione przez żydowskich i niemieckich mieszkańców Łodzi, a także piękne świątynie prawosławne oraz odnowione budynki pofabryczne.

Ulica Piotrkowska

Obecnie Ulica Piotrkowska jest swoistą wizytówką Łodzi. To najdłuższy deptak w Polsce, wzdłuż którego można odwiedzić około 100 pubów i restauracji, jednocześnie podziwiając fasady pięknych kamienic. Na Piotrkowskiej znajduje się także Aleja Gwiazd, gdzie można znaleźć „gwiazdy” m.in. Agnieszki Holland, Romana Polańskiego, Krzysztofa Kieślowskiego i Zbigniewa Cybulskiego. Niebywałą atrakcją są także pomniki Wielkich Łodzian: Fortepian Rubinsteina, Fotel Jaracza, Kufer Reymonta, Ławeczka Tuwima, a także Twórcy Łodzi Przemysłowej. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejechania się  rikszą lub zabytkowym trambusem.

Więcej informacji na stronie: www.ulicapiotrkowska.pl

Manufaktura

ul. Karskiego 5

Manufaktura to centrum kultury, rozrywki i handlu w Łodzi. Ten unikatowy na polską skalę kompleks powstał w zrewitalizowanych murach XIX-wiecznej fabryki Izraela Poznańskiego. Znajdziemy tam wspaniały rynek z kolorowymi fontannami, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy plenerowe, poza tym ponad 300 sklepów, restauracje, dyskoteki, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, Muzeum Sztuki MS2 oraz kino.

Więcej na stronie: www.manufaktura.com

Pałac Izraela Poznańskiego

ul. Ogrodowa 15

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych pałaców w Łodzi przy ul. Ogrodowej jest jednym z najbardziej spektakularnych przykładów potęgi łódzkiego przemysłu. Szczególnie okazale prezentuje się południowa część ozdobiona kopulastymi dachami i rzeźbionymi figurami. Obecnie Pałac stanowi siedzibę Muzeum Miasta, które eksponuje historię miasta, a także przechowuje pamiątki po słynnych łodzianach, m.in. po Arturze Rubinsteinie, Julianie Tuwimie i Marku Edelmanie.

Więcej informacji na stronie: www.muzeum-lodz.pl

Biała Fabryka Ludwika Geyera

ul. Piotrkowska 282/284

Biała fabryka to znakomity przykład polskiej architektury przemysłowej pierwszej połowy XIX wieku. Obecnie fabryka stanowi siedzibę Centralnego Muzeum Włókiennictwa, gdzie można oglądać eksponaty ukazujące rozwój łódzkiego przemysłu oraz wystawy tkaniny artystycznej i unikatowej. Na tyłach fabryki powstał także Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, który ukazuje XIX-wieczną zabudowę z domami tkaczy, drewnianym kościołem oraz podmiejską willą letniskową.

Więcej o Białej Fabryce można przeczytać na stronie: www.muzeumwlokiennictwa.pl

Księży Młyn

ul. Księży Młyn

Jest to największy w Łodzi zabytkowy kompleks urbanistyczny, który składa się z obiektów przemysłowych i rezydencjonalnych. Zespół powstał w miejscu dawnej osady młyńskiej, która została przeznaczona na cele przemysłowe. Powstały w tym miejscu fabryki, przędzalnie, zakłady bawełniane oraz tkalnie. Obecnie w zrewitalizowanych wnętrzach postindustrialnych powstają wyjątkowe i nowoczesne wnętrza – zwane loftami.

Muzeum Kinematografii

Pl. Zwycięstwa 1

Muzeum Kinematografii znajduje się we wnętrzach Pałacu Karola Scheiblera o wyważonej fasadzie i kontrastującym z nią bogatym wielostylowym wnętrzem. Muzeum gromadzi eksponaty związane z historią polskiej kinematografii oraz organizuje wystawy czasowe poświęcone historii filmu, polskim superprodukcjom oraz sztuce mediów.

Więcej informacji na stronie: www.kinomuzeum.pl

Ogród Botaniczny

ul. Krzemieniecka 36/38

Ogród Botaniczny o powierzchni 64,1 ha jest położony w pobliżu parku na Zdrowiu. Znajduje się w nim ok. 3500 gatunków roślin zielonych, które zgromadzone są m.in. w następujących działach: alpinarium, zieleń parkowa, rośliny ozdobne, rośliny lecznicze i przemysłowe, arboretum oraz ogród japoński.

Więcej na temat ogrodu można przeczytać na stronie: www.botaniczny.lodz.pl

Palmiarnia

ul. Piłsudskiego 61

Łódzka palmiarnia jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Jej budynek mieści się na terenie Parku Źródliska. Palmiarnia może się pochwalić ponad 4,5 tys. okazów, które należą do ponad 1100 gatunków z 65 rodzin botanicznych. Co ciekawe unikalna kolekcja ogromnych palm jest ściśle  związana z dziejami miasta. W  budynku znajduje się również kwiaciarnia, w której można kupić egzotyczne rośliny.

Więcej można przeczytać na stronie www.botaniczny.lodz.pl/palmiarnia.html

Śladami łódzkich murali

Pierwsze murale  w Łodzi zaczęły się pojawiać już w latach 60. XX wieku. Najwięcej z nich powstało na szczytowych ścianach kamienic na ulicy Zachodniej i al. Kościuszki a także al. Piłsudskiego i al. Mickiewicza. Dzięki nim szare miasto zrobiło się kolorowe i ciekawe. Murale pełniły rolę ogromnych obwieszczeń Pewexu, PKO, Baltony oraz lokalnych zakładów przemysłu włókienniczego.

Opis szlaku „Śladami łódzkich murali” znajduje się na stronie: www.murale.mnc.pl/szlak.htm