Targi beEco | Re-Act
re-act

PAT&RUB by Kinga Rusin Partner Re-Act 2012


PAT&RUB by Kinga Rusin to polska marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki PAT&RUB szanują naszą skórę i nasze środowisko. Szanują również nasze zmysły - są niezmiernie miłe w używaniu. Kibicujemy Re-Act prawie od momentu powstania.
Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!

Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!


Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem...
Eco, modnie, nowatorsko... czyli Re-Act i Viamoda Industrial

Eco, modnie, nowatorsko… czyli Re-Act i Viamoda Industrial


  Re-Act Fashion rozpoczął współpracę z Viamoda Industrial Szkołą Wyższą w Warszawie prowadzącą studia na kierunku Wzornictwo (Design). Z Viamoda łączy nas miłość do mody, ekologia oraz rozwijanie i kreowanie przestrzeni twórczego działania, stąd nie mogło jej zabrnaknąć wśród partnerów naszego projektu. Viamoda Industrial to szkoła o międzynarodowym charakterze. Jako...

Drugie życie rzeczy – ekologia na co dzień

 

I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012 to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni na co dzień i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o otaczające nas środowisko. W dniach 12-14 października, w najbardziej ekologicznym obiekcie targowym w Polsce promowany będzie ekologiczny styl życia.

 

W ramach beECO odbędzie się szereg spotkań i interaktywnych warsztatów związanych z różnymi aspektami życia w zgodzie z natura – eko-kuchnią, ekologicznym wychowywaniem dzieci, recyckingiem, eko-modą, eko-turystyką, czy odnawialnymi źródłami energii.

 

Targi beECO skierowane są do właścicieli sklepów ekologicznych, producentów wyrobów ekologicznych oraz do architektów, projektantów, którzy w swojej pracy starają się w jak największym stopniu dbać i chronić środowisko naturalne. BeECo to również propozycja dla indywidualnych odbiorców, którzy zainteresowani są ekologicznym stylem życia, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedze na temat recyclingu, ekologicznych środków czystości, kosmetyków.

 

Podczas targów zaprezentowane zostaną także najnowszy trend upcyclingowy czyli drugie życie przedmiotów. W specjalnej strefie DesignCorner młodzi projektanci pokażą jak rzeczy zmieniają swoją funkcję, wykorzystanie i znaczenie, jak nadawana jest im nowa wartość.  Natomiast studenci z łódzkiej ASP będą na oczach zwiedzających wykonywać meble z kartonu. Pragniemy pokazać sofy z papierowych toreb, dywaniki ze starych podkoszulek czy też lampy ze sklepowych metek. To wszystko to nie przejaw ekscentryczności, a najnowsze trendy w eko-designie.

 

Ponadto, organizatorzy przygotowali liczne konferencje, wykłady i warsztaty. Przez wszystkie dni targów odbywać się będzie międzynarodowa konferencja Cohabitat Gathering. Już pierwszego dnia (12.10) na odwiedzających czekać będą specjaliści z dziedziny ekoturystyki, którzy przeprowadzą szereg wykładów pod hasłem „Polska naturalnie”. Natomiast niedziela (14.10), upłynie pod znakiem edukacji ekologicznej i konsumenckiej, a mówić o niej będą członkowie Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła.

 

Specjalnym gościem targów będzie Reni Jusis najbardziej ekologiczna mama w kraju. Reni poprowadzi warsztaty o ekologicznym rodzicielstwie i życiu w zgodzie z naturą.

 

KONTAKT

Targi beEco

beeco@mtl.lodz.pl
Kierownik Projektu: Edyta Winiarska (e.winiarska@mtl.lodz.pl)
tel: +48 48 42 638 64 84
Reklama i Promocja: Agata Szczepaniak (a.szczepaniak@mtl.lodz.pl)
tel: + 48 42 638 62 84

www.beeeco.pl

Facebook/beECO