Jury Re-Act Competition 2012 | Re-Act
re-act

PAT&RUB by Kinga Rusin Partner Re-Act 2012


PAT&RUB by Kinga Rusin to polska marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki PAT&RUB szanują naszą skórę i nasze środowisko. Szanują również nasze zmysły - są niezmiernie miłe w używaniu. Kibicujemy Re-Act prawie od momentu powstania.
Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!

Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!


Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem...
Eco, modnie, nowatorsko... czyli Re-Act i Viamoda Industrial

Eco, modnie, nowatorsko… czyli Re-Act i Viamoda Industrial


  Re-Act Fashion rozpoczął współpracę z Viamoda Industrial Szkołą Wyższą w Warszawie prowadzącą studia na kierunku Wzornictwo (Design). Z Viamoda łączy nas miłość do mody, ekologia oraz rozwijanie i kreowanie przestrzeni twórczego działania, stąd nie mogło jej zabrnaknąć wśród partnerów naszego projektu. Viamoda Industrial to szkoła o międzynarodowym charakterze. Jako...

Olga Nieścier

-Przewodnicząca Jury – projektantka, artystka, wykładowczyni. Mieszka i pracuje w Toskanii we Włoszech. Jest absolwentką międzynarodowych studiów podyplomowych z projektowania ubioru w Instytucie Polimoda we Florencji. Pracuje jako konsultant i projektant m.in. dla: Giorgio Armani, Fratelli Rossetti, Burberry, Valentino. Jako wykładowca i konsultant aktywnie współtworzy florencki POLIMODA International Institute of Fashion Design & Marketing w obszarach dydaktyki projektowania mody i prognozowania tendencji. www.polimoda.com
Jest dyrektorem programowym studiów podyplomowych Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managementu VIAMODA w Warszawie. Odpowiada za tworzenie i realizację programów studiów podyplomowych: “Zarządzanie w sektorach mody”, “Zarządzanie marką luksusową” i „Badanie i prognozowanie tendencji w modzie i designie”. www.viamoda.edu.pl
Jest także współtwórcą innowacyjnego program studiów wyższych “Projektowanie, technologia i zarządzanie modą” oraz wykładowcą nowopowstającej Szkoły Wyższej w Warszawie VIAMODA INDUSTRIAL. www.vmi.edu.pl.


dr inż. Marzanna Lesiakowska -€“ Jabłońska

Specjalistka w dziedzinie systemów projektowania odzieży CAD, nowoczesnych struktur odzieżowych oraz projektowania, organizacji i sterowania procesami produkcji odzieży. Przez wiele lat zawodowo związana z Wydziałem Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Katedrą Odzieżownictwa i Tekstroniki oraz polsko – francuskim projektem studiów podyplomowych  Moda i Wzornictwo – Université de la Mode prowadzonych we współpracy z francuskim Université Lumiere Lyon 2.  Współpracowała z francuską firmą Lectra Systemes produkującą specjalistyczne systemy CAD/CAM dla przemysłu mody. Była ekspertem Akademii Szwalni oraz  portalu szkoleniowo – doradczego Gajos Fashion. Nagrodzona tytułem   Lider w Edukacji nadawanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Promotor wielu prac dyplomowych z zakresu odzieżownictwa i wzornictwa odzieży.Autorka fachowych publikacji, referatów oraz opracowań z zakresu odzieżownictwa. Odbyła staże zawodowe w Finlandii i we Francji. Prowadzi szkolenia i wykłady dla specjalistów z przemysłu odzieżowego oraz firm funkcjonujących w branży mody i pracujących na potrzeby przemysłu mody. Brała udział w pracy zespołów realizujących międzynarodowe programy z zakresu nowych technologii w przemyśle odzieżowo – tekstylnym (CLEVERTEX). Obecnie wykłada gościnnie na ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Pracowała i pracuje w projektach związanych z innowacyjnymi technologiami w odzieżownictwie i opracowywaniem nowych standardów kształcenia dla pracowników przemysłu mody. Pełni funkcję prorektora ds. studenckich w Viamoda Industrial Szkoła Wyższa w Warszawie, prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w polsko-włoskim Instytucie Viamoda.


Tobiasz Kujawa Tobiasz Kujawa. Redaktor Fashion Magazine, twórca Fashion Magazine Blog, na którym nieustannie podejmuje próby wyjaśnienia, czym właściwie jest moda. Stylista, personal shopper, niedoszły historyk. Bywa bezkompromisowy, czasem trochę złośliwy. Mimo tego nadal wierzy, że moda autorska ma w naszym kraju rację bytu. Niestrudzenie tropi absurdy, uwielbia amerykańską pop-kulturę, jest uzależniony od cytatów, Social Media i portali plotkarskich. W modzie szuka tego wyjątkowego połączenia pomysłu, rzemiosła i oryginalności. Ciągle szuka autorytetów, na których mógłby się wzorować, ale jak twierdzi w dzisiejszych czasach panuje totalny deficyt. Ma słabość do przysłów i powiedzeń ludowych. Ulubione słowa? Dystans i autoironia. Czego natomiast nie lubi? Przeintelektualizowania mody i syropu cebulowego. Czytajcie bloga http://fashionmagazineblog.wordpress.com/
 

Marcin Giebułtowski

Marcin Giebułtowski jest jak sam mówi warszawiakiem z Pomorza – urodził się w Koszalinie, wychował w Słupsku, ale najdłużej, od 20 lat, mieszka w Warszawie. Projektuje biżuterię trendową, stylistycznie nawiązującą do sezonów w modzie, o dynamicznych formach, pełną żywych kolorów oraz kontrastów. Z zawodu jest dziennikarzem, ale studiował także zarządzanie, ochronę roślin. Przez kilka lat pracował w radiu oraz telewizji, w redakcjach prasowych, w firmie PR-owej, amerykańskim projekcie samorządowym. – Robienie biżuterii traktowałem jak zabawę. Dopiero, kiedy jakiś czas temu znajoma namówiła mnie, bym przygotował wystawę w warszawskiej kawiarni Polyester, zrozumiałem, że to może być czymś więcej. Skończył się projekt, w którym pracowałem. Pomyślałem: to dobry moment, by spróbować robić coś własnego. Mam 33 lata i za dwa może mi się już nie chcieć. Postanowiłem nie szukać następnej pracy i skoczyłem na głęboką wodę. To było 7 lat temu i zdecydowanie nie żałuję tego kroku.

Monika Onoszko

Projektantka, dziennikarka, eko-entuzjastka. Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych oraz wydział projektowania kimon w Instytucie Mody Onoe Japonii. Jest dyrektorem artystycznym organizacji onoMono, od kilku lat tworzy także kostiumy teatralne. Szef działu mody w wydawnictwie Promedia, autorka licznych publikacji w wydawnictwach branżowych o modzie, współpracuje także z Newsweekiem. Swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem dzieli się podczas szkoleń i wykładów nt. najnowszych trendów, a także jako juror konkursów związanych z modą.

www.monikaonoszko.com

Joanna Paradecka-Zicz

Absolwentka Wydziału Projektowania Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych Podczas sześcioletniego pobytu zagranicą pracowała dla takich marek jak Davidoff czy Mars International. Zaprojektowana dla duńskiej firmy odzieżowje kolekcja prezentowana była w Danii i Szwecji. Po powrocie do Polski załozyła własną markę Paradecka i stworzyła recyclingową linię Hand Remade. W swoim studio na warszawskiej Pradze projektuje kolekcje z tkanin pochodzących z recyclingu. Stawiając na własny indywidualizm, a także swoich klientek tworzy sukienki z szali, szale z koszul, płaszcze z marynarek, marynarki ze spodni, spodnie ze swetrów. W jej strojach najważniejsze jest kolor, konstrukcja i jakość wykonania.

Lidia Popiel

Fotograf, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, redaktor naczelna magazynu finelife.pl Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku. Na swoim koncie ma zdjęcia dla wielu czasopism, między innymi dla Zwierciadła, Pani, Sukcesu. Specjalizuje się w fotografii portretowej, ale nie stroni od mody i reklamy. W dodawanej do dziennika Rzeczpospolita Piątej Alei prowadziła kolumnę o modzie. Działa w Fundacji Polska jest kobietą. Jest przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Obecnie jest również dziennikarką Polsat Café – prowadzi program Looksus. W 2007 prezydent miasta Gdańsk nadał Lidii Popiel tytuł Ambasadora Bursztynu 2008/2009. W 2009 roku została umieszczona w rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce. Ranking ogłosił magazyn ekonomiczny „Home&Market”. W tym roku wraz z portalem www.finelife.pl wesprze ideę RE-ACT, również jako Juror.

Ricardo Ramos

Kolumbijsko-hiszpański projektant, który modą zajmuje się od dzieciństwa. Studiował  Projektowanie i Modę we Francusko-Amerykańskiej Akademii w Paryżu, Rysunek w Central  St. Saint Martin’s College of Art  and Design w Londynie, Antyczną Sztukę Dekoracyjną w School of Antiquarians C.E.N.P Barcelona oraz Krawiectwo w Westminster Educational Program w Londynie.

Większość jego prac zainspirowana jest tożsamością i dziedzictwem kulturowym związanym z kostiumami i tekstyliami pochodzącymi z różnych części świata, ze szczególnym uwzględnieniem folkloru, tradycji rodzimych oraz plemiennych. Projektant tworzy współczesną modę przy użyciu technik recyklingowych.

Ricardo Ramos prezentował swoje prace m.in. w Barcelonie (Pasarela Gaudí, BCN Fashion week, BAC/Barcelona Contemporary Art Festival), Londynie (London Fashion Week/London Design Festival), Nowym Jorku (NYFW), Bogocie (Textilmoda, Bogotá Fashion) oraz Łodzi (Re-Act). Obecnie projektant  wziął udział w Berlin Fashion Week, gdzie zaprezentował swoje cztery kolekcje, w tym najnowszą – wiosna/lato 2013, którą będziemy mieli okazję oglądać 12 października podczas Re-Act Fashion Show 2012.

Michał Zaczyński

Michał Zaczyński

Michał Zaczyński. Wicenaczelny „Fashion Magazine” i autor wpływowego bloga michalzaczynski.wordpress.com. Wcześniej związany z „Newsweek Polska” i „Wprost”, publikował m.in. w „Viva Moda”, „Elle”, „Sukcesie”, „Modzie Męskiej”. Juror konkursów New Look Design, Off Fashion, Cracow Fashion Awards. Wykładowca uczelni Via Moda przy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jury w poprzednich edycjach

Przewodniczący:
Olga Nieścier

Pozostali członkowie:
Bartek Michalec
Monika Onoszko
Joanna Paradecka-Zicz
Ramona Rey
Michał Zaczyński

Przewodniczący:
Joanna Paradecka

Pozostali członkowie:
Monika Onoszko
Bartek Michalec
Ada Fijał
Małgorzata Bałdowska
Lidia Popiel
Mateusz Stankiewicz
Michał Zaczyński

Przewodniczący:
Gregor Clemens – główny projektant domu mody LAC ET MEL

Pozostali członkowie:
Alexandra von Schledorn
Maldoror Low Couture
Małgorzata Bałdowska
Izabela Łapińska
Marek Straszewski
Agnieszka Kawala – Surma