Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show! | Re-Act
re-act

PAT&RUB by Kinga Rusin Partner Re-Act 2012


PAT&RUB by Kinga Rusin to polska marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki PAT&RUB szanują naszą skórę i nasze środowisko. Szanują również nasze zmysły - są niezmiernie miłe w używaniu. Kibicujemy Re-Act prawie od momentu powstania.
Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!

Konkurs Re-Act roztrzygnięty / We know who is a winner of Re-Act Fashion Show!


Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem...
Eco, modnie, nowatorsko... czyli Re-Act i Viamoda Industrial

Eco, modnie, nowatorsko… czyli Re-Act i Viamoda Industrial


  Re-Act Fashion rozpoczął współpracę z Viamoda Industrial Szkołą Wyższą w Warszawie prowadzącą studia na kierunku Wzornictwo (Design). Z Viamoda łączy nas miłość do mody, ekologia oraz rozwijanie i kreowanie przestrzeni twórczego działania, stąd nie mogło jej zabrnaknąć wśród partnerów naszego projektu. Viamoda Industrial to szkoła o międzynarodowym charakterze. Jako...

Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion- jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów mody ekologicznej. Konkurs wygrała Niemka Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej.
W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyła się gala finałowa 4 edycji Re-Act Fashion. Jury pod przewodnictwem Olgi Nieścier przyznało nagrodę główną Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 000 złotych oraz dwa wyróżnienia w wysokości 5 000 złotych. Statuetka Re-Kreatora powędrowała w ręce Karen Jessen, młodej niemieckiej projektantki, która specjalizuje się w ponownym wykorzystaniu starych i zbędnych materiałów.
Jury przyznało także dwa wyróżnienia. Wyróżnienie w wysokości 5 000 złotych ufundowane przez markę ekologicznych kosmetyków Pat&Rub by Kinga Rusin otrzymała Veronika Kostkova za swoją kolekcję „Between”, która powstała z ubrań z second handów.
Wyróżnienie Fundacji RE-ACT, organizatora projektu otrzymała Polka Agnieszka Zdonek, której kolekcja zainspirowana była starożytnością, a precyzyjniej grecką ceramiką. Do stworzenia konkursowych kreacji projektantka wykorzystała piankę montażową, plastikowe taśmy i skrawki płócien.
Wieczór otworzył pokaz specjalny hiszpańskiego projektanta Ricardo Ramosa, laureata ubiegłorocznego Re-Act Fashion. Jego kolekcja „Santas” inspirowana dziedzictwem przemysłu włókienniczego rdzennej ludności Kolumbii wzbudziła zachwyt widowni.
Podczas gali Re-Act Fashion odbył się również pokaz Zielonej Nitki organizowany przez Polską Zieloną Sieć. Na wybiegu zaprezentowane zostały kolekcje Fair Trade, czyli takie które powstały z poszanowaniem środowiska.
Zwieńczeniem gali był pokaz ubiegłorocznej laureatki Re-Act Fashion – Andrei Pojezdalovej. Słowaczka po raz kolejny zachwyciła swą kolekcją, tym razem wykonaną z ubrań, które projektantka zbierała przez cały ubiegły rok. Inspiracja słowackimi strojami ludowymi w połączeniu z zestawieniem klasycznych tkanin z nietekstylnymi materiałami pochodzącymi z recyklingu stworzyły naprawdę ciekawą strukturę i unikatowy charakter kolekcji na Wiosnę/Lato 2013.
Wieczór poprowadziła Kinga Rusin, która tak jak przed dwoma laty została ambasadorką projektu Re-Act Fashion.
Re-Act Fashion otworzył ekologiczny weekend w Łodzi, przez dwa kolejne dni odbywają się bowiem Targi Odpowiedzialnej Mody Wear Fair organizowane przez Polską Zieloną Sieć oraz Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD i Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Projekt Re-Act Fashion zorganizowany został z udziałem Urzędu Miasta Łodzi oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Poprzedni wpisWe know who is a winner of Re-Act Fashion Show! Następny wpisFotorelacja Re-Act 2012

1 komentarz

  1. re-lacja z re-act « mehehehe napisał(a):

    20 paź 2012

    Odpowiedz

    [...] stanęli na wysokości zadania, pokazane kreacje były rewelacyjne. Główną nagrodę zdobyła Karen Jessen, która wykonała kolekcję z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej. Wybór na pewno nie był [...]

A co Ty o tym sądzisz?

Imię wymagane

Strona www